| Category | Details |
|---|---|
| Model | MSI Thin 15 B13UC-3441MY |
| Color | Cosmos Grey |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Warranty | 2 Years |
| Processor (CPU) | Intel® Core™ i5-13420H (8 Cores: 4P + 4E, 12 Threads, up to 4.6GHz) |
| Graphics (GPU) | NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU |
| VRAM | 4GB GDDR6 |
| Display Size | 15.6-inch |
| Resolution | Full HD (1920 × 1080) |
| Panel Type | IPS-Level |
| Refresh Rate | 144Hz |
| RAM Installed | 16GB (8GB × 2) |
| RAM Type | DDR4 |
| RAM Speed | 3200MHz |
| RAM Slots | 2 × SO-DIMM |
| Max RAM Support | Up to 64GB |
| Storage | 512GB NVMe PCIe Gen4 SSD |
| Extra Storage Slot | 1 × M.2 PCIe Gen4 |
| Additional Bay | 1 × 2.5" SATA HDD/SSD |
| Audio | 2 × 2W Speakers, DTS Audio, Hi-Res |
| Webcam | HD 720p |
| WiFi | Wi-Fi 6E |
| Bluetooth | v5.3 |
| USB Ports | 3 × USB 3.2 Gen1 Type-A |
| USB-C | 1 × USB Type-C (DisplayPort support) |
| HDMI | 1 × HDMI (4K @ 30Hz) |
| Audio Jack | 1 × Combo Jack |
| Other Ports | DC-in, Kensington Lock |
| Battery | 3-Cell, 52.4Wh |
| Adapter | 120W |
| Weight | ~1.86 kg |
| Dimensions | 359 × 254 × 21.7 mm |
| Keyboard | Single Backlit (Blue) |
| Package Includes | Laptop, Charger, MSI Backpack |

RM23999
Asus ROG Strix SCAR 16 G635L-XRW165W Gaming Laptop CU9-275HX RTX5090 24GB
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM19999
Predator Helios 18 Ai PH18-73-99SQ Intel Core Ultra 9 275HX
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM18999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004VMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM17999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004PMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

