MSI GF66 12UEOK-1208 (I7-12650H, 16GB, 512GB SSD, RTX3060 6GB, 15.6'' FHD, BLACK
MSI GF66 12UEOK-1208 (I7-12650H, 16GB, 512GB SSD, RTX3060 6GB, 15.6'' FHD, BLACK
i7-12650H + RTX3060 6GB (Gaming ready)
16GB RAM + 512GB SSD
15.6" FHD IPS 144Hz
RGB Keyboard + WiFi 6
2 Years Warranty
| Component | Specification |
|---|---|
| Model | MSI GF66 12UEOK-1208 (Katana Series) |
| Processor | Intel® Core™ i7-12650H (12th Gen) |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Graphics | NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 Laptop GPU, 6GB GDDR6 |
| Memory (RAM) | 16GB DDR4 / DDR5 (2 Slots, Upgradeable) |
| Storage | 512GB M.2 PCIe NVMe SSD (Upgradeable) |
| Display | 15.6" FHD (1920×1080), IPS-Level |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Keyboard | RGB Backlit Keyboard with Numeric Keypad |
| Camera | HD Webcam (720p) |
| Audio | 2 × 2W Speakers |
| Connectivity | Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 |
| LAN | Gigabit Ethernet (RJ45) |
| Ports | 1 × USB-C, 2 × USB-A 3.2, 1 × USB-A 2.0, 1 × HDMI, 1 × RJ45, 1 × Audio Jack |
| Battery | 3-Cell, 53.5Wh |
| Adapter | 240W AC Adapter |
| Dimension | 359 × 259 × 24.9 mm |
| Weight | Approx. 2.25 kg |
| Colour | Black |
| Warranty | 2 Years Warranty |

RM23999
Asus ROG Strix SCAR 16 G635L-XRW165W Gaming Laptop CU9-275HX RTX5090 24GB
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM19999
Predator Helios 18 Ai PH18-73-99SQ Intel Core Ultra 9 275HX
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM18999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004VMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM17999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004PMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

