Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 21QC000NMA 14" Laptop/ Notebook (Ultra 7 255H, 16GB, 5
- Intel Core Ultra 7 255H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 16T, Max Turbo up to 5.1GHz, 24MB Intel Smart Cache
- 1x 16GB SODIMM DDR5-5600
- 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal 2.0
- Integrated Intel Arc 140T GPU Functions as Intel Graphics
- Windows 11 Pro, English (US) / English (UK)
- Case color - Black
- 3Y Premier Support Upgrade from 1Y Courier/Carry-in
| Category | Specification |
|---|---|
| Processor | Intel Core™ Ultra 7 255H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 16T, Max Turbo up to 5.1GHz, 24MB Intel® Smart Cache |
| AI PC Category | AI PC |
| NPU | Integrated Intel® AI Boost, up to 13 TOPS |
| Graphics | Integrated Intel® Arc™ 140T GPU Functions as Intel® Graphics |
| Chipset | Intel® SoC Platform |
| Memory | 1x 16GB SODIMM DDR5-5600 |
| Memory Slots | Two DDR5 SODIMM / CSODIMM slots, dual-channel capable |
| Max Memory | Up to 64GB DDR5-5600 |
| Storage | 512GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® Opal 2.0 |
| Storage Slot | One M.2 2280 PCIe® 5.0 x4 slot |
| Max Storage Support | One drive, up to 2TB M.2 2280 SSD |
| Card Reader | No Card Reader |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3287 codec |
| Speakers | Stereo speakers, 2W x2, Dolby Audio™ |
| Microphone | 2x, 360° microphones |
| Camera | 5.0MP with Privacy Shutter |
| Battery | 52.5Wh |
| Power Adapter | 65W USB-C® (3-pin) |

RM23999
Asus ROG Strix SCAR 16 G635L-XRW165W Gaming Laptop CU9-275HX RTX5090 24GB
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM19999
Predator Helios 18 Ai PH18-73-99SQ Intel Core Ultra 9 275HX
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM18999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004VMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM17999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004PMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

