HP VICTUS 15-FB3255AX/FB3256AX Ryzen 7-7445HS,16GB RAM,512GB SSD,RTX4050_6GB
HP VICTUS 15-FB3255AX/FB3256AX Ryzen 7-7445HS,16GB RAM,512GB SSD,RTX4050_6GB
FREE BACKPACK & WIRELESS MOUSE
Processor AMD Ryzen™ 7 7445H processor
Memory 16 GB DDR5-5600 MT/s (1 × 16 GB)
Internal Storage 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 Laptop GPU (6GB GDDR6)
Microsoft office Home & student 2024+M365
2 Years HP Warranty
| Category | Details |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Home Single Language |
| Processor Family | AMD Ryzen™ 7 |
| Processor | AMD Ryzen™ 7 7445H (Up to 4.7 GHz, 16 MB L3 cache, 6 Cores, 12 Threads) |
| Chipset | AMD Integrated SoC |
| Graphics | NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 Laptop GPU (6GB GDDR6) |
| Memory (RAM) | 16 GB DDR5-5600 MT/s (1 × 16 GB) |
| Cloud Service | 100 GB Dropbox (3 months) |
| Storage | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD |
| Display | 15.6" FHD (1920 × 1080), 144Hz, IPS, Anti-glare, 300 nits, 62.5% sRGB |
| Display Size | 39.6 cm (15.6") |
| Screen-to-Body Ratio | 82.23% |
| Ports | USB-A (5Gbps) ×2, USB-C (5Gbps, DP 1.4a), HDMI 2.1, RJ-45, AC Smart Pin, Headphone/Mic combo |
| Network (LAN) | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Wireless | Realtek Wi-Fi 6 (2×2), Bluetooth® 5.4, Miracast® support |
| Audio | DTS:X® Ultra, Dual Speakers, HP Audio Boost |
| Keyboard | Full-size Backlit Keyboard with Numeric Keypad |
| Touchpad | HP Imagepad |
| Camera | HP Wide Vision 720p HD Camera with Noise Reduction |
| Battery | 4-cell, 70 Wh Li-ion Polymer |
| Power Adapter | 120W AC Adapter |
| Sustainability | Ocean-bound plastic, Recycled keyboard materials |
| Security | Firmware TPM (Trusted Platform Module) |
| Warranty | 2 Years HP Onsite Warranty |

RM20999
Asus ROG Strix SCAR 16 G635L-XRW165W Gaming Laptop CU9-275HX RTX5090 24GB
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM19999
Predator Helios 18 Ai PH18-73-99SQ Intel Core Ultra 9 275HX
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM18999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004VMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM17999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004PMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

