HP VICTUS 15-fa2550TX ore i5-13420H,16GB RAM,512GB SSD,RTX4050 6GB
- FREE BACKPACK & WIRELESS MOUSE
- Processor 13th Generation Intel® Core™ i5 processor
- Memory 16 GB DDR5-5200 MT/s (1 x 16 GB)
- Internal Storage 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
- Microsoft office Home & student 2024+M365 Basic
- 2 Years HP Warranty+ ADP
| Category | Details |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Home Single Language |
| Processor Family | 13th Generation Intel® Core™ i5 processor |
| Processor | Intel® Core™ i5-13420H (up to 4.6 GHz, 12 MB L3 cache, 8 cores, 12 threads) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Graphics (Integrated) | Intel® UHD Graphics |
| Graphics (Discrete) | NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 Laptop GPU (6 GB GDDR6) |
| Memory | 16 GB DDR5-5200 MT/s (1 x 16 GB) |
| Storage | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD |
| Cloud Service | 100 GB Dropbox (3 months) |
| Display | 15.6" FHD (1920 x 1080), 144 Hz, IPS, anti-glare, 300 nits, 62.5% sRGB |
| Display Size | 39.6 cm (15.6") |
| Screen-to-Body Ratio | 82.23% |
| Slots | 2 x M.2 (SSD) |
| Ports | 1 USB-A (5Gbps, Sleep & Charge), 1 USB-A (5Gbps), 1 USB-C (5Gbps, PD 3.1, DP 1.4a), 1 HDMI 2.1, 1 RJ-45, 1 headphone/mic combo, 1 AC smart pin |
| Network Interface | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Wireless | Realtek Wi-Fi 6 (2x2), Bluetooth® 5.4 |
| Audio | DTS:X® Ultra, Dual speakers, HP Audio Boost |
| Keyboard | Full-size, backlit, powder pink keyboard with numeric keypad |
| Touchpad | HP Imagepad |
| Camera | HP Wide Vision 720p HD camera with dual array digital microphones |
| Battery | 4-cell, 70 Wh Li-ion polymer |
| Power Adapter | 120 W AC adapter |
| Security | Firmware TPM support |
| Sustainability | Ocean-bound plastic & recycled materials used |
| Certification | ENERGY STAR® certified |
| Software | McAfee Online Protection (30-day trial) |
| Warranty | 2 Years HP Warranty |

RM20999
Asus ROG Strix SCAR 16 G635L-XRW165W Gaming Laptop CU9-275HX RTX5090 24GB
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM19999
Predator Helios 18 Ai PH18-73-99SQ Intel Core Ultra 9 275HX
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM18999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004VMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM17999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004PMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

