HP VICTUS 15-FA2548TX/FA2549TX i5-13420H,16GB RAM,512GB SSD, RTX3050 6GB
HP VICTUS 15-FA2548TX/FA2549TX i5-13420H,16GB RAM,512GB SSD, RTX3050 6GB
FREE BACKPACK & WIRELESS MOUSE
Processor 13th Generation Intel® Core™ i5 processor
Memory 16 GB DDR5-5200 MT/s (1 x 16 GB)
Internal Storage 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
Microsoft office Home & student 2024+M365
2 Years HP Warranty
| Category | Details |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Home Single Language |
| Processor Family | 13th Generation Intel® Core™ i5 |
| Processor | Intel® Core™ i5-13420H (Up to 4.6 GHz, 12 MB L3 cache, 8 Cores, 12 Threads) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Graphics | Intel® UHD Graphics |
| Memory (RAM) | 16 GB DDR5-5200 MT/s (1 × 16 GB) |
| Cloud Service | 100 GB Dropbox (3 months) |
| Storage | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD |
| Display | 15.6" FHD (1920 × 1080), 144Hz, IPS, Anti-glare, 300 nits, 62.5% sRGB |
| Display Size | 39.6 cm (15.6") |
| Screen-to-Body Ratio | 82.23% |
| Slots | 2 × M.2 (SSD) |
| Ports | USB-A (5Gbps) ×2, USB-C (5Gbps, PD, DP 1.4a), HDMI 2.1, RJ-45, AC Smart Pin, Headphone/Mic combo |
| Network (LAN) | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Wireless | Realtek Wi-Fi 6 (2×2), Bluetooth® 5.4 |
| Audio | DTS:X® Ultra, Dual Speakers, HP Audio Boost |
| Keyboard | Full-size Backlit Keyboard with Numeric Keypad |
| Touchpad | HP Imagepad |
| Camera | HP Wide Vision 720p HD Camera with Noise Reduction |
| Battery | 3-cell, 52.5 Wh Li-ion Polymer |
| Power Adapter | 120W AC Adapter |
| Sustainability | Ocean-bound plastic, Recycled keyboard materials |
| Energy Certification | ENERGY STAR® Certified |
| Security | Firmware TPM (Trusted Platform Module) |
| Software | McAfee Online Protection (30-day trial) |
| Warranty | 2 Years HP Onsite Warranty |

RM20999
Asus ROG Strix SCAR 16 G635L-XRW165W Gaming Laptop CU9-275HX RTX5090 24GB
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM19999
Predator Helios 18 Ai PH18-73-99SQ Intel Core Ultra 9 275HX
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM18999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004VMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM17999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004PMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

