HP OMNIBOOK X FLIP 14-KB0028TU/KB0029TU,U5 3325, 16GB RAM, 512GB SSD,WIN11
HP OMNIBOOK X FLIP 14-KB0028TU/KB0029TU,U5 3325, 16GB RAM, 512GB SSD,WIN11
FREE BACKPACK & WIRELESS MOUSE
Processor Intel® Core™ Ultra 5 325 processor
Memory 16 GB LPDDR5x-8533 MT/s (onboard)
Internal Storage 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
Microsoft office Home & student 2024+M365 Basic
2 Years HP Warranty
| Feature | Specification Details |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Family | Intel® Core™ Ultra 5 processor |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 5 325 (up to 4.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 8 cores, 8 threads) |
| Neural Processing Unit (NPU) | Intel® AI Boost (47 NPU TOPS) |
| Chipset | Intel® integrated SoC |
| Graphics (Integrated) | Intel® Graphics |
| Memory (RAM) | 16 GB LPDDR5x-8533 MT/s (onboard) |
| Cloud Service | 100 GB Dropbox storage for 3 months |
| Storage | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD |
| Display | 14" diagonal, 2K (1920 × 1200), multitouch-enabled, IPS, edge-to-edge glass, micro-edge, Corning® Gorilla® Glass 3, 400 nits, 100% sRGB |
| Display Size | 35.6 cm (14") |
| Screen-to-Body Ratio | 90% (without speakers) |
| Ports | 2 × USB Type-A 10Gbps, 1 × HDMI 2.1, 1 × Headphone/Microphone Combo, 2 × Thunderbolt™ 4 USB Type-C® 40Gbps (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep & Charge) |
| Wireless Connectivity | Intel® Wi-Fi 7 BE211 (2×2) + Bluetooth® 6.0 |
| Audio | DTS:X® Ultra, Dual speakers, HP Audio Boost, Poly Studio |
| Keyboard | Full-size, backlit, darker atmospheric blue opaque keyboard |
| Touchpad / Pointing Device | HP Imagepad |
| Camera | 5MP IR camera with HDR auto switch, temporal noise reduction, and integrated dual-array digital microphones |
| Battery | 3-cell, 59 Wh Li-ion polymer |
| Power Supply | 65 W USB Type-C® GaN power adapter |
| Sustainability Features | Ocean-bound plastic in speaker enclosures and bezel; recycled metal in cover, keyboard frame, base, and hinge caps; keyboard keycaps, scissors, and keyboard plate contain post-consumer recycled plastic |
| Energy Certification | ENERGY STAR® certified |
| Security Features | Mic mute key, camera privacy shutter, Firmware TPM support |
| Software Included | McAfee Online Protection (30-day trial) |
| Warranty | 2 years (1/1/0) limited warranty including 1 year parts and labor; no on-site repair. Terms vary by country with restrictions and exclusions applying. |

RM23999
Asus ROG Strix SCAR 16 G635L-XRW165W Gaming Laptop CU9-275HX RTX5090 24GB
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM19999
Predator Helios 18 Ai PH18-73-99SQ Intel Core Ultra 9 275HX
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM18999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004VMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM17999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004PMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

