HP OMNIBOOK ULTRA FLIP 14-fh0086TU CU7-258V, 32GB RAM, 1TB SSD,HS+M365
- FREE BACKPACK & WIRELESS MOUSE
- Processor Intel® Core™ Ultra 7 258V processor
- Memory 32 GB LPDDR5x-8533 MT/s (Onboard)
- Internal Storage 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ Performance M.2 SSD
- Microsoft office Home & student 2024+M365 Basic
- 2 Years HP Warranty
| Feature | Specification Details |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Home Single Language |
| Processor Family | Intel® Core™ Ultra 7 Processor |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 258V (Up to 4.8 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 Cache, 8 Cores, 8 Threads) |
| Neural Processing Unit (NPU) | Intel® AI Boost (47 NPU TOPS) |
| Chipset | Intel® Integrated SoC |
| Graphics (Integrated) | Intel® Arc™ Graphics |
| Memory (RAM) | 32 GB LPDDR5x-8533 MT/s (Onboard) |
| Cloud Service | 100 GB Dropbox Storage for 3 Months |
| Storage | 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ Performance M.2 SSD |
| Display | 14" Diagonal, 3K (2880 × 1800), OLED, Multitouch-enabled, 48–120 Hz, 0.2 ms Response Time, UWVA, Edge-to-edge Glass, Micro-edge, Corning® Gorilla® Glass 5, Low Blue Light, SDR 400 nits, HDR 500 nits, 100% DCI-P3 |
| Display Size (Diagonal) | 35.6 cm (14") |
| Screen-to-Body Ratio | 90.04% (Without Speakers) |
| Ports | 2 × Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® (40Gbps, USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge); 1 × Headphone/Microphone Combo; 1 × USB Type-C® 10Gbps (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4a, HP Sleep and Charge) |
| Wireless Connectivity | Intel® Wi-Fi 7 BE201 (2×2) and Bluetooth® 5.4 |
| Audio | DTS:X® Ultra, Quad Speakers, Poly Studio, HP Audio Boost |
| Keyboard | Full-size, Backlit, Darker Atmospheric Blue Opaque Keyboard |
| Pointing Device | Haptic Touchpad |
| Camera | 9MP IR AI Camera with Temporal Noise Reduction and Integrated Dual-array Digital Microphones |
| Battery Type | 6-cell, 64 Wh Li-ion Polymer |
| Power Supply | 65W USB Type-C® Power Adapter |
| Sustainability Features | Ocean-bound Plastic in Speaker Enclosure(s) & Bezel; Recycled Metal in Cover, Keyboard Frame, Base & Hinge Caps; Keyboard Keycaps & Scissors Contain Post-consumer Recycled Plastic |
| Energy Certification | ENERGY STAR® Certified |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Security Management | Mic Mute Key; Camera Privacy Shutter |
| Software Included | McAfee Online Protection (30-day Trial) |
| Warranty | 2 Years Limited Warranty (1 Year Parts & Labor, No On-site Repair; Terms Vary by Country) |

RM23999
Asus ROG Strix SCAR 16 G635L-XRW165W Gaming Laptop CU9-275HX RTX5090 24GB
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM19999
Predator Helios 18 Ai PH18-73-99SQ Intel Core Ultra 9 275HX
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM18999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004VMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM17999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004PMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

