HP OmniBook 5 16-AG1111AU/AG1112AU Ryzen AI 5 330-16GB RAM,512GB SSD
HP OmniBook 5 16-AG1111AU/AG1112AU Ryzen AI 5 330-16GB RAM,512GB SSD
FREE BACKPACK & WIRELESS MOUSE
Processor AMD Ryzen™ AI 5 330 processor
Memory 16 GB LPDDR5x-7500 MT/s (onboard)
Internal Storage 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD
Microsoft office Home & student 2024+M365
2 Years HP Warranty
| Category | Details |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Family | AMD Ryzen™ AI 5 |
| Processor | AMD Ryzen™ AI 5 330 (Up to 4.5 GHz, 8 MB L3 cache, 4 Cores, 8 Threads) |
| NPU (AI Engine) | AMD Ryzen™ AI (50 NPU TOPS) |
| Chipset | AMD Integrated SoC |
| Graphics | AMD Radeon™ 820M Graphics (Integrated) |
| Memory (RAM) | 16 GB LPDDR5x-7500 MT/s (Onboard) |
| Cloud Service | 100 GB Dropbox (3 months) |
| Storage | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD |
| Display | 16" 2K (1920 × 1200), IPS, Anti-glare, 300 nits, 62.5% sRGB |
| Display Size | 40.6 cm (16") |
| Screen-to-Body Ratio | 88.90% |
| Ports | 2× USB-C (10Gbps, PD 3.1, DP 2.1), 1× USB-A (10Gbps), 1× USB-A (5Gbps), HDMI 2.1, Headphone/Mic combo |
| Wireless | Realtek Wi-Fi 6 (2×2), Bluetooth® 5.4 |
| Audio | DTS:X® Ultra, Dual Speakers, HP Audio Boost |
| Keyboard | Full-size Backlit Keyboard with Numeric Keypad |
| Touchpad | HP Imagepad |
| Camera | HP True Vision 1080p FHD Camera with Noise Reduction |
| Battery | 3-cell, 59 Wh Li-ion Polymer |
| Power Adapter | 65W USB Type-C® Adapter |
| Sustainability | Ocean-bound plastic, Recycled metals & keyboard materials |
| Energy Certification | ENERGY STAR® Certified |
| Security | Mic Mute Key, Camera Privacy Shutter, Firmware TPM |
| Software | McAfee Online Protection (30-day trial) |
| Warranty | 2 Years HP Onsite Warranty |

RM20999
Asus ROG Strix SCAR 16 G635L-XRW165W Gaming Laptop CU9-275HX RTX5090 24GB
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM19999
Predator Helios 18 Ai PH18-73-99SQ Intel Core Ultra 9 275HX
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM18999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004VMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM17999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004PMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

