HP Laptop 15-FC0189AU/FC0797AU Ryzen 5-7530U,16GB RAM,512GB
HP Laptop 15-FC0189AU/FC0797AU Ryzen 5-7530U,16GB RAM,512GB
FREE BACKPACK & WIRELESS MOUSE
Processor AMD Ryzen™ 5 7530U processor
Memory 16 GB DDR5-5200 MT/s (1 x 16 GB)
Internal Storage 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
Microsoft office Home & student 2024+M365 Basic
2 Years HP Warranty
| Category | Details |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Home Single Language |
| Processor Family | AMD Ryzen™ 5 Processor |
| Processor | AMD Ryzen™ 5 7530U (Up to 4.5 GHz, 16 MB L3 Cache, 6 Cores, 12 Threads) |
| Chipset | AMD Integrated SoC |
| Graphics (Integrated) | AMD Radeon™ Graphics |
| Memory | 16 GB DDR4-3200 MT/s (1 x 16 GB) |
| Storage | 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD |
| Cloud Service | 100 GB Dropbox Storage (3 Months) |
| Display | 15.6" FHD (1920 x 1080), IPS, Micro-edge, Anti-glare, 300 nits, 45% NTSC |
| Display Size | 39.6 cm (15.6") |
| Screen-to-Body Ratio | 85% |
| Ports | 1 USB Type-C® (5Gbps, Data Only), 2 USB Type-A® (5Gbps), 1 HDMI 1.4b, 1 AC Smart Pin, 1 Headphone/Microphone Combo |
| Wireless | Realtek Wi-Fi 6 (2x2), Bluetooth® 5.4 |
| Audio | Dual Speakers |
| Keyboard | Full-size, Backlit, Soft Gray Keyboard with Numeric Keypad |
| Touchpad | HP Imagepad (Precision Touchpad Support) |
| Camera | HP True Vision 720p HD Camera with Dual Array Digital Microphones |
| Battery | 3-cell, 41 Wh Li-ion Polymer |
| Power Adapter | 45 W Smart AC Power Adapter |
| Security | Mic Mute Key, Camera Privacy Shutter, Firmware TPM Support |
| Sustainability | Ocean-bound Plastic & Post-consumer Recycled Materials |
| Certification | ENERGY STAR® Certified |
| Warranty | 2 Years HP Warranty |

RM23999
Asus ROG Strix SCAR 16 G635L-XRW165W Gaming Laptop CU9-275HX RTX5090 24GB
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM19999
Predator Helios 18 Ai PH18-73-99SQ Intel Core Ultra 9 275HX
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM18999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004VMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

RM17999
LENOVO LEGION PRO 7 16IAX10H 83F5004PMJ GAMING LAPTOP
Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button. Product Details goes here with the simple product description and more information can be seen by clicking the see more button

